BRIT-STER 20 szt.

Wersja do druku Poleć znajomemu
tabletki do dezynfekcji wody w instalacji CWU

Sterylizują i dezynfekują instalacje wodne i klimatyzacji, likwidując skażenia mikrobiologiczne jak np. bakterie Legionella Pneumolia, Coli, BRS i inne, pleśnie oraz wirusy. Likwidują przykry, śmierdzący zapach wody (siarkowodór, metan).

Podstawowe cechy

Producent: Britex
Symbol: bs
Jednostka: szt.
Cena hurtowa ponad: 20 szt.
Specjalizacja: tabletki dezynfekcja, usuwanie przykrego zapachu, czyszczenie instalacji CO, czyszczenie kaloryferów, usuwanie osadów
Rozwiązywane problemy: twarda woda, mętna woda, kamień w wodzie
Zastosowanie: konserwacja instalacji CO
Kod QR produktu

Tagi:

Szerokie zastosowanie: dezynfekcja, sterylizacja - wanny hydromasaż, wanny jacuzzi, typ whirpool, baseny z hydromasażem, zasobniki wody, podgrzewacze wody, klimatyzacja, itp.

Dane techniczne:
Forma  tabletki MINI
Aktywny składnik: Dichloroizocyjanuran sodu, bezwodny  tabletki (53%).
W roztworze wodnym powstaje - kwas chlorowy.
Norma PN-EN 12931.
Neutralizator: Tiosiarczan sodu

Zalecane dozowanie:
 5 PPM czyszczenie instalacji klimatyzacyjnych (wież chłodniczych, itp)
1 Tabletka MINI= 200 litrów wody @ 5 PPM 
50 PPM czyszczenie instalacji i zasobników c.w.u.
1 Tabletka MINI= 20 litrów wody @ 50 PPM 

Po czyszczeniu zastosować załączony neutralizator w proporcji: 1 tabletka MINI = 4 gramy. 

Sposób użycia:
Rozpuścić BRIT-STER w gorącej wodzie, (podwyższona temp. zwiększa aktywność preparatu)
--Instalacje klimatyzacji itp  wg. Zaleceń producenta.
--Podgrzewacze pojemnościowe CWU: W zależności od wielkości zbiornika wrzucić odpowiednią ilość taletek MINI. Włączyć podgrzewanie wody, pozostawić w urządzeniu ok 1 godz. nie korzystać z odbiorników ciepłej wody aż do zakończenia procesu odkażania.
Instalacje CWU. Jeżeli zamontowany jest zasobnik CWU, co 10 min odkręcać po kolei każdy kran i spuszczać po ok. litrze wody.  Jeżeli w instalacji nie ma zasobnika, należy ją wypłukać przy użyciu Pompy Czyszczącej.
--Czyszczenie wanien itp : Tabletkę MINI wrzucić do ok.20 litrów gorącej  wody w wannie i kilka razy uruchomić pompę. Pozostawić przez  1 godz.
--Neutralizacja:
Po czyszczeniu zastosować załączony neutralizator w proporcji
1 tabletka MINI = 4 gramy, (4 gramy - mała łyżeczka- na 1 tabletkę). Odczekać ok 30 min i zlać wodę do kanalizacji. Wodę spuszczać z najniższego punktu. Przepłukać dokładnie instalację wodą  wodociągową.


Zastosowanie:
Przepisy w wielu krajach europejskich wymagają regularnego czyszczenia i steryzlizacji instalacji c.w.u oraz instalacji kilmatyzacji, aby zapobiec skażeniom bakteriami, które może stać się dużym problemem. Najbardziej znane są przypadki epidemii legionelozy.
Preparaty zawierające chlor i jego pochodne są uznawane jako najbardziej skuteczne w niszczeniu bakterii i wirusów w systemach wodnych.  Tabletki BRIT-STER są bezpiecznym środkiem zawierającym chlor, umożliwiającym dokładne dozowanie, nawet nie przez fachowców.

BRIT-STER a preparaty z podchlorynem sodu
-Tabletki BRIT-STER po dodaniu do wody szybko się rozpuszczają, mają o wiele mocniejsze działanie biocydowe niż podchloryn sodu lub jemu podobne (różne preparaty czyszczące i wybielające) , ale jednocześnie są one o wiele mniej korozjotwórcze (patrz tabela).
-Roztwory podchlorynu sodu degradują się z czasem i w określonych warunkach tracą swoją moc.
-Roztwory podchlorynu sodu są niebezpieczne (żrące) w wypadku kontaktu ze skórą lub oczyma.
-Są one trudne do magazynowania a ich zbiorniki powinny posiadać odpowietrzniki.
-Stężenia podchlorynu sodu są różne, przez co jest trudno o dokładne dozowanie poziomu czynnego chloru.

Źródło: Britex

dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Zapytaj o cenę

szt.
1 szt.

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzałka
tel.: 221001155
msk(at)structum.pl

Zobacz więcej produktów z kategorii: Ochrona wodociągów domowych, Ochrona wodociągów domowych

Inni kupowali

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter