DS-30 ODKAMIENIACZ 2 kg

Wersja do druku Poleć znajomemu

DO INSTALACJI CIEPŁEJ WODY: PODGRZEWACZY, WYMIENNIKÓW, SYSTEMÓW KLIMATYZACJI.

Podstawowe cechy

Producent: Britex
Opakowanie: 2 kg
Jednostka: szt.
Cena hurtowa ponad: 15 szt.
Rozwiązywane problemy: zakamienienie instalacji CO, korozja w instalacji C.O., kamień w wodzie
Kod QR produktu

Tagi:

- Rozpuszcza i usuwa osady wapnia i magnezu (kamień kotłowy).
- Instalacji ciepłej wody z zasobnikami-podczas pracy kotła / podgrzewacza.
- Innych systemów wodnych - przy użyciu pompy czyszczącej.
- Urządzeń AGD i armatury instalacyjnej - przy użyciu kąpieli czyszczącej.
- Przywraca oryginalną sprawność czyszczonych elementów.
- Wskaźnik aktywności DS-30 "FERDOM"®:

  kolor czerwony - “aktywny.” 
  kolor pomarańczowy (żółtawy)    - “zużyty”.

- Nie niszczy metali, tworzyw i uszczelek typowych dla instalacji wodnych.
- Bezpieczny i łatwy w użyciu.                

Dane techniczne

Składnik aktywny: UN2967, kwas amidosulfonowy - drażniący.
Kolor: żółty `  
Forma: krystaliczny proszek
Zapach: słaby   
pH:  1-2,5 (1% roztwór)
Zalecane stężenie: 2,5% do 10%
Opakowanie: 0.25kg
Klasyfikacja DIN 1988: klasa 3

Zastosowanie:
 1.Do czyszczenia wymienników ciepła w kotłach płytowych i wymienników ciepła (bez czyszczenia     całej instalacji C.O.)
 2.Do czyszczenia instalacji C.W.U.
 3.Do czyszczenia urządzeń typu wytwornice pary, termy przepływowe (bojlery), instalacje do przygotowania wody użytkowej, instalacje chłodzące, solarne, pompy ciepłownicze itd.  pralki, czajniki elektryczne, żelazka itp.
Czas trwania czyszczenia kilka godzin.
Płytowe wymienniki ciepła (w zależności od wymiaru) czyścić można tak jak wymienniki ciepła - w kotłach lub po wymontowaniu z instalacji zanurzyć je w preparacie.
Nie używać z cienkościennym, skorodowanym aluminium, galwanizowaną stalą, akrylikem (np. wanny), emaliowanymi metalami (wanny, zlewozmywaki). Czyszczenie elementów chromowanych/niklowanych przeprowadzić w krótkim czasie.
Przygotowanie roztworu i działanie:
Rozpuścić preparat w plastikowym naczyniu w ciepłej wodzie (min 50oC max 80oC). Podczas rozpuszczania kamienia wydziela się dwutlenek węgla (CO2), który może spowodować powstawanie piany. Konieczne jest zatem zachowanie przestrzeni na wydzielającą się pianę na początku procesu odkamieniania dla uniknięcia przelania. Zmiana koloru z żółtego poprzez zielony na niebieski wskazuje, że działanie DS-30 "FERDOM"® maleje.

Okres czyszczenia:
do czasu stracenia aktywności (zmiana koloru na pomarańczowy), większe instalacje np. C.W.U. od 4 do 12 godzin. Przy dużej ilości osadów proces należy powtórzyć. Po zakończeniu czyszczenia instalację/urządzenia dokładnie przepłukać wodą tak, by wszelkie ślady kwasu zostały usunięte (zapach i smak)


Czyszczenie instalacji C.W.U. ze zbiornikiem pojemnościowym.
Wyłącz kocioł (podgrzewacz), zamknij zaworem wodę zasilającą. Spuść wodę z instalacji (otwórz krany) i ze zbiornika C.W.U. - min. 20 litrów. Wlej roztwór o stężeniu 2kg na 20 litrów/dm3  wody (patrz: przygotowanie roztworu) do instalacji, tak aby jego większość dostała się do zbiornika. Zamknij krany itp., otwórz zawór wody zasilającej. Włącz podgrzewanie wody w zbiorniku do temp. 50-600C. Proces czyszczenia min 4 godz. max 12 godz. Co 10-15 min. odkręcaj każdy kran spuszczając około 0,5L wody do plastikowego zbiornika i wylej do kanalizacji. Spuszczana woda może się pienić. Nie dopuść do kontaktu z emaliowanymi powierzchniami wanien i zlewów. Po procesie czyszczenia wyłącz kocioł/podgrzewacz, spuść wodę z instalacji C.W.U. i przepłucz ją kilka razy do  zaniknięcia charakterystycznego zapachu i smaku DS-30 "FERDOM" ®.
Sposób spuszczenia i wprowadzania preparatu zależy od typu urządzenia w instalacji. W razie problemów zasięgnij porady fachowca.
Wymienniki ciepła w kotłach C.O. Czyszczenie należy przeprowadzić po odłączeniu ich od instalacji
i przy zastosowaniu Pompy FERPRO.

Uwaga: Stosować tylko z kotłami o zładzie wody do 200 litrów/dm3. Czas trwania  czyszczenia  kilka godzin.
Kotły o większym zładzie należy czyścić środkiem DS-50 "FERDOM"® podczas czyszczenia całej instalacji. Czas czyszczenia 2-7 dni.
Płytowe wymienniki ciepła (w zależności od wymiaru) czyścić można tak jak wymienniki ciepła w kotłach lub po wymontowaniu z instalacji zanurzyć je w rozpuszczonym preparacie.
Zabezpieczanie i czyszczenie dużych / przemysłowych  instalacji - patrz System CM-ZM.
Utylizacja:
DS-30 "FERDOM" ® jest przetwarzany biologicznie i dlatego jest przyjazny dla środowiska. Zużyty preparat można wylać do kanalizacji.
Składowanie:
Nie przechowywać na mrozie. Dane dot. bezpieczeństwa zawiera kartę informacyjną dot. bezpieczeństwa.
Uwaga! Po każdorazowym czyszczeniu instalacji C.O. należy ją zabezpieczyć inhibitorem korozji.

Źródło: Britex

dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Cena brutto:

198,01 PLN za szt.
szt.
1 szt.

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzałka
tel.: 221001155
msk(at)structum.pl

Zobacz więcej produktów z kategorii: Utrzymanie instalacji CO, Środki czyszczące

Inni kupowali

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter