HydroFLOW HS38 - uzdatniacz i odkamieniacz wody

Wersja do druku Poleć znajomemu
uzdatnianie i odkamienianie wody w instalacjach CO

Skuteczny odkamieniacz i uzdatniacz wody dla domowych instalacji. Zapobiega tworzeniu się osadów kamiennych, usuwa kamień oraz obniża koszty ogrzewania i zużycia energii.

Podstawowe cechy

Producent: Hydropath
Symbol: hs38
Opakowanie: szt.
Jednostka: szt.
Cena hurtowa ponad: 10 szt.
Specjalizacja: uzdatnianie wody, usuwanie osadów, usuwanie kamienia
Rozwiązywane problemy: zakamienienie instalacji CO, twarda woda, mętna woda, kamień w wodzie, hałas i stukanie pieców i instalacji CO
Zastosowanie: uzdatnianie wody, konserwacja instalacji CO

Sytuacje stosowania

typowe zastosowanie HydroFLOW HS38

 • uzdatnianie wody w domowych instalacha centralnego ogrzewania
 • ograniczanie osadzania kamienia kotłowego w rurach

 

Kod QR produktu

Tagi:

Jakie są dodatkowe korzyści stosowania uzdatniacza do wody HS38?

Zabezpiecza system wodny przed nadmiernym zużyciem energii na skutek pojawienia się osadów wapiennych, nawet w momencie kiedy woda nie przepływa.

Przy ciągłym wzroście cen energii, zainstalowanie HydroFLOW jest nie tylko ekologiczne ale i ekonomiczne. Już 1mm osadu wapiennego zmniejsza sprawność bojlera o 10%. Osady wapienne zanieczyszczają elementy grzejne powodując spadek ich efektywności, a po pewnym czasie przegrzanie i awarie. Zainstalowanie HydroFLOW zabezpiecza urządzenia domowe powodując wydłużenie ich okresu użytkowania.

Szkło myte ręcznie i w zmywarkach, które dotychczas było pokryte osadem, teraz będzie krystalicznie czyste.

Spadnie ilość zużywanych środków chemicznych.

Woda na kawę pobierana bezpośrednio z kranu do naszego nowoczesnego ekspresu nie uszkodzi jego systemu grzejnego, a kawa zyska dodatkowy, doskonały smak.

Czy instalacja urządzenia jest skomplikowana ?
Nie – prosty zacisk umożliwia montaż na przewodzie wodnym bez użycia specjalistycznych narzędzi. HydroFLOW HS38 można zamontować na przewodach o średnicy zewnętrznej do 38 mm.

Zamontuj i korzystaj!

HS38:

 •     zapobiega tworzeniu się osadów kamiennych
 •     usuwa osad kamienia kotłowego i wapiennego
 •     obniża koszty ogrzewania i zużycie energii
 •     wydłuża okres użytkowania urządzeń
 •     nie wymaga specjalnego mocowania i serwisowania
 •     jest bezobsługowy i nie wymaga stosowania chemii
 •     jest ekonomiczny w użytkowaniu – szybki zwrot z inwestycji


Ponad milion użytkowników korzysta z uzdatniaczy do wody marki Hydropath.


Kupując ten produkt od nas, otrzymasz dodatkowe korzyści:
 • profesjonalne doradztwo
  • dobór optymalnych rozwiązań technicznych
  • szybki dostęp do wiedzy technicznej
   • możliwość kontaktu z doradcami technicznymi producentów
   • specyfikacje techniczne i poradniki wykonawcze
 • oszczędzasz pieniądze
  • hurtowa cena przy większym zakupie
  • alternatywne rozwiązania - dobieramy zamienniki - doradzamy możliwość stosowania produktów zamiennych (np. tańszych)
 • oszczędzasz swój czas
  • szybka dostawa dzięki sieci 21 lokalnych magazynów
  • pomoc przy przygotowaniu ofert przetargowych
 • gwarancja udanej współpracy z rzetelnym i uczciwym partnerem

HS38 jest zaprojektowany z przeznaczeniem dla domu, apartamentu ,mieszkania z maksymalnie 3-4 łazienkami, ale może być również wykorzystywany w małych instalacjach, w których istnieje zagrożenie osadzania sie kamienia kotłowego i osadu wapiennego oraz tam gdzie nie jest wskazane stosowanie chemicznego uzdatniacza do wody ze względu na skład chemiczny wody uzyskany w takim procesie uzdatniania.

HS38 można montować na przewodach o maksymalnej średnicy zewnętrznej do 38mm (1 1/2") (zalecane jest montowanie na przewodach zasilających urządzenia w zimną wodę). Działa na długości do 60 m przed i za miejscem montażu, w całym systemie wodnym. Urządzenie pracuje 24 godziny na dobę.

Montaż HS 38 zalecany jest przy użytkowaniu wody twardej i w miarę nowych instalacjach. Jeżeli woda jest bardzo twarda i użytkownik chciałby pozbyć się dużej ilości już nagromadzonych osadów w krótkim czasie, powinien wybrać urządzenie działające z trzy krotnie wiekszą siłą - S38.

HS38 jest często montowane jako wyposażenie fabryczne przez wytwórców bojlerów w przypadku użytkowania „twardej” wody.

Osady wapienne ( kamień kotłowy) tworzące się w przypadku zmiany temperatury, ciśnienia i pojawiających się turbulencji w wodzie „twardej” są poważnym zagrożeniem dla instalacji wodnych.

Miejsca, w których możemy spodziewać się osadów kamienia kotłowego w domu, to:

 •     pralki
 •     zmywarki
 •     piecyki gazowe
 •     elektryczne podgrzewacze wody i ekspresy
 •     rury, zawory, krany, filtry, armatura łazienkowa
 •     kabiny prysznicowe
 •     wanny z hydromasażem, jacuzzi


Jak to urządzenie działa?
Technologia Hydropath zastosowana w uzadatniaczu HydroFlow HS38 powoduje ciągłe wytwarzanie sygnału pola elektrycznego w wodzie. Sygnał ten, poprzez wodę przenosi się po całym systemie wodnym. Efektem jest zmiana ładunków i w konsekwencji struktury jonów minerałów w całym systemie wodnym.

Kiedy twarda woda jest podgrzewana lub ulega zmianom ciśnienia zachodzi zjawisko łączenia się jonów wapnia i magnezu co powoduje w konsekwencji osadzanie się osadów na przewodach i ścianach urządzeń . Działanie sygnału HydroFLOW powoduje że jony wapnia i magnezu uzyskując dodatkowy ładunek łączą się w większe i trwałe kryształy (wielkość 10-50 mikrometrów), które nie mają zdolności osadzania się na ściankach i przepływają wraz ze strumieniem wody.

Sygnał emitowany przez uzdatniacz do wody, rozchodzi się za i przed miejscem montażu w całym połączonym pierwotnym obiegu wody. Specyfika sygnału, który naprzemiennie ładuje cząstki zawieszone w wodzie powoduje że już istniejące w systemie osady w ciągu kilku miesięcy zostają spulchnione i usunięte przez strumień przepływającej wody

Źródło: Hydropath

dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Zapytaj o cenę

szt.
1 szt.

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzałka
tel.: 221001155
msk(at)structum.pl

Inni kupowali

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter