SUPER-DS 1 litr/dm3

Wersja do druku Poleć znajomemu

Uniwerslany wysoko wydajny środek czyszczący do instalacji grzewczych, chłodnictwa i klimatyzacji.

Podstawowe cechy

Producent: Britex
Symbol: co-ds2
Opakowanie: 1 litr
Jednostka: szt.
Cena hurtowa ponad: 10 szt.
Specjalizacja: czyszczenie instalacji CO, czyszczenie kaloryferów, usuwanie osadów
Zastosowanie: konserwacja instalacji CO
Kod QR produktu

Tagi:

  •         Penetruje, porusza i rozpuszcza lekkie osady mineralne, kamień kotłowy oraz produkty korozji.
  •         Z łatwością rozpuszcza szlam itp. ułatwiając usunięcie ich z instalacji.
  •         Skuteczny i łatwy w zastosowaniu. Okres czyszczenia od 2-14 dni.
  •         Nietoksyczny, do czyszczenia instalacji C.O. ze wszystkich materiałów  także z  aluminium i plastików.
  •         Do stosowania w nowych i starszych instalacjach bez ryzyka przecieków.
  •         Dawkowanie: 1 litr/dm3 na 65 – 70 litrów/dm3 wody (1,5%).

DANE TECHNICZNE
SUPER-DS "FERDOM"® jest uniwersalnym środkiem czyszczącym opartym na organicznych środkach dyspersyjnych, chelatujących i powierzchniowo czynnych. Zawiera substancje rozpuszczające warstwę osadu i przetwarzające szlam w postać łatwą do wypłukania. SUPER-DS "FERDOM"®  jest polecany do czyszczenia instalacji z każdego rodzaju materiału. Do stosowania w nowych i starych systemach.

DAWKOWANIE
Stężenie robocze wynosi 1,5% (1 litr/dm3 na 65 – 70 litrów/dm3 wody), proporcje nie są krytyczne. Orientacyjnie w nowoczesnym budownictwie przy instalacjach pompowych C.O. z grzejnikami stalowymi zapotrzebowanie mocy na powierzchnię 120m2 jest ok 10kW, co odpowiada jednemu litrowi preparatu. Jeżeli układ jest silnie zamulony wyczyścić ponownie.

SPOSÓB UŻYCIA
Instalacje:
a). Z naczyniem wzbiorczym: spuścić część wody z systemu, wlać preparat do naczynia wzbiorczego, uzupełnić braki wody.
b). Ciśnieniowe: Znaleźć miejsce w instalacji, które można odciąć dwoma zaworami np. grzejnik, kocioł. Zamknąć zawory, spuścić wodę (z grzejników lub kotła) wlać preparat (w grzejniku np. odkręcić korek odpowietrzający i wlać preparat np. lejkiem). Uzupełnić  wodę.
Uruchomić instalację na ok 2 godz. utrzymując wysoką temperaturę pracy. Pozostawić preparat w instalacji przez 2 do 14 dni. Po zakończeniu czyszczenia spuścić roztwór z instalacji. Starannie wypłukać i zabezpieczyć inhibitorem CH-2 (COPAL)"FERDOM" lub MB-1"FERDOM". Ze względu na niskie stężenie oraz brak aktywności po zakończeniu procesu czyszczenia produkt nie wymaga neutralizacji przed spuszczeniem do kanalizacji.

PIERWSZA POMOC

Produkt ma bardzo niski poziom toksyczności ale jak inne chemikalia wymaga ostrożnego obchodzenia się i przechowywania z dala od dzieci. Wystrzegać się przypadkowego spożycia (Nie wywoływać wymiotów - podać dużą ilość wody). W razie kontaktu ze skórą lub oczami przemyć dużą ilość wody. Przy ostrych objawach kontaktować się z lekarzem.
Nie zawiera składników wymagających zgłoszenia zgodnie z Dyrektywą 88/379/EEC
R-22 szkodliwy w przypadku spożycia
R-36 drażniący oczy, S-37

UWAGA: Chronić produkt przed dziećmi!

Źródło: Britex

dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Cena brutto:

122,26 PLN za szt.
szt.
1 szt.

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzałka
tel.: 221001155
msk(at)structum.pl

Zobacz więcej produktów z kategorii: Utrzymanie instalacji CO, Środki czyszczące

Inni kupowali

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter