ZESTAW: CH-2 / SUPER-DS koncentrat

Wersja do druku Poleć znajomemu

Inhibitor Korozji CO i  preparat czyszczący CO na system około 100 litrów.

Podstawowe cechy

Producent: Britex
Opakowanie: 2 x 300ml
Jednostka: szt.
Cena hurtowa ponad: 5 szt.
Rozwiązywane problemy: zakamienienie instalacji CO, twarda woda, mętna woda, korozja w instalacji C.O., kamień w wodzie, hałas i stukanie pieców i instalacji CO, głośna praca kotła
Kod QR produktu

Tagi:

Dlaczego zestaw?
-Gdy chcesz zastosować inhinitor- pamiętaj;  każdą instalację c.o. którą chcemy zabezpieczyć inhibitorem przed korozją i osadami (szczególnie te starsze niż 3 lata) najpierw należy dobrze wyczyścić, aby usunąć z niej wszystkie zanieczyszczenia i zneutralizować czynniki korozjotwórcze. Inaczej "moc" inhibitora zostanie wykorzystana na te czynniki a nie na przyszłą ochronę instalcji a nie usunięte osady mogą w przyszłości ograniczyć a nawet zablokować przepływ wody w instalacji.
-Gdy chcesz wyczyścić instalację - pamiętaj: Po każdym czyszczeniu chemicznym instalacji, odsłaniają się "gołe" powierzchnie metali, które są bardzo podatne na korozję. Oprócz tego po ponownym napełnieniu wodą instalacji po procesie czyszczenia, większość osadów mineralnych rozpuszczonych w wodzie (tzw . twardość tymczasowa) po pierwszych odpaleniach kotła osadzi się na wymienniku ciepła, zmniejszając moc kotła nawet o 5%-6%. Zabezpieczanie systemu c.o. po czyszczeniu chemicznym zaleca PN.


CH-2 KONCENTRAT FERDOM  300 ml

Inhibitor Korozji.  Zastosowanie w systemach C.O. do ochrony przed korozją elektrolityczną i tlenową, rozwojem życia biologicznego i tworzeniu się osadów wapniowych.  Może być stosowany w systemach z elementami aluminiowymi.   Te same cechy co CH-2 (COPAL) "FERDOM"® w wygodnej formie tuba 300 ml ze skoncentrowanym produktem. Do zastosowania z klasycznym pistoletem do silikonu - wprowadzane przez odpowietrznik grzejnika

Dozowanie:1 tuba na 100 litrów/dm3

ŚRODEK ZABEZPIECZAJĄCY SYSTEMY C.O. ZE WSZYSTKICH MATERIAŁÓW:  STAL,  ALUMINIUM, MIEDŻ, ŻELIWO, INOX, PE-X, PP, PB itp.

- Także do stosowania z innymi instalacjami wodnymi i parowymi, klimatyzacji, chłodniczymi itp.
- Zapobiega korozji elektrolitycznej (tlenowej) i galwanicznej (bimetalicznej)  regulując pH wody.
- Zabezpiecza instalacje pasywacją anodową tworząc warstwę ochronną na powierzchni  metali.
- Zapobiega odkładaniu się kamienia, osadów mineralnych i zgorzeliny co zabezpiecza przed awariami i głośną  praca  kotła.
- Eliminując skażenie biologiczne -zapobiega zapowietrzaniu instalacji.- Chroni grzejniki, pompy, zawory TRV, itp.  -zwiększając  żywotność  systemu.
- System zabezpieczony charakteryzuje się bezawaryjną pracą, niższymi kosztami eksploatacji i  serwisu.

ZAPOWIETRZONE GRZEJNIKI (powietrze, tlen, wodór, metan itp). Najczęściej oznaka procesów korozyjnych w instalacji C.O. Inhibitory zapobiegają temu zjawisku.  ODPOWIETRZANIE GRZEJNIKÓW nie likwiduje przyczyn, a tylko skutki.

SUPER-DS KONCENTRAT FERDOM  300 ML

UNIWERSALNY ŚRODEK CZYSZCZĄCY O WYSOKIEJ SKUTECZNOŚCI DZIAŁANIA DO INSTALACJI GRZEWCZYCH.
-Penetruje, porusza i rozpuszcza lekkie osady mineralne, kamień kotłowy oraz produkty korozji.
-Z łatwością rozpuszcza szlam itp ułatwiając usunięcie ich z instalacji.
-Skuteczny i łatwy w zastosowaniu. Okres czyszczenia od 2-14 dni.
-Nietoksyczny, do czyszczenia instalacji C.O. ze wszystkich materiałów  także z  aluminium i plastików.
-Do stosowania w nowych i starszych instalacjach bez ryzyka przecieków.
-Dawkowanie: 1 tuba na 100 litrów/dm3 wody.

DANE TECHNICZNE
SUPER-DS "FERDOM"® jest uniwersalnym środkiem czyszczącym opartym na organicznych środkach dyspersyjnych, chelatujących i powierzchniowo czynnych. Zawiera substancje rozpuszczające warstwę osadu i przetwarzające szlam w postać łatwą do wypłukania. SUPER-DS "FERDOM"®  jest polecany do czyszczenia instalacji z każdego rodzaju materiału. Do stosowania w nowych i starych systemach.
DAWKOWANIE
Proporcje nie są krytyczne. Tuba wystarcza na ok 100 litrów wody w systemie. Jeżeli układ jest silnie zamulony wyczyścić ponownie.
SPOSÓB UŻYCIA
Opakowanie w wygodnej formie tuby 300 ml ze skoncentrowanym produktem. Do zastosowania z klasycznym pistoletem do silikonu - wprowadzane przez odpowietrznik grzejnika
PIERWSZA POMOC
Produkt ma bardzo niski poziom toksyczności ale jak inne chemikalia wymaga ostrożnego obchodzenia się i przechowywania z dala od dzieci. Wystrzegać się przypadkowego spożycia (Nie wywoływać wymiotów - podać dużą ilość wody). W razie kontaktu ze skórą lub oczami przemyć dużą ilość wody. Przy ostrych objawach kontaktować się z lekarzem.
Nie zawiera składników wymagających zgłoszenia zgodnie z Dyrektywą 88/379/EEC
R-22 szkodliwy w przypadku spożycia
R-36 drażniący oczy, S-37
UWAGA: Chronić produkt przed dziećmi!

Źródło: Britex

dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Cena brutto:

280,00 PLN za szt.
szt.
1 szt.

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzałka
tel.: 221001155
msk(at)structum.pl

Zobacz więcej produktów z kategorii: Utrzymanie instalacji CO, Inhibitory korozji, Środki czyszczące

Inni kupowali

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter