FIRE WS tuba wypalacz sadzy

Wersja do druku Poleć znajomemu

Wypalacz sadzy (katalizator) do domowych kotłów olejowych, gazowych i nadmuchowych. Zwiększa stopień przekazywania ciepła, usuwa osady niszczące.

Podstawowe cechy

Producent: Britex
Symbol: fws1
Opakowanie: 125 gram
Jednostka: szt.
Cena hurtowa ponad: 20 szt.
Specjalizacja: wypalanie sadzy, czyszczenie kotłów, czyszczenie instalacji CO, konserwacja, katalizator
Rozwiązywane problemy: odkładanie sadzy w piecach i kominach, sadza w kominie
Zastosowanie: konserwacja instalacji CO
Kod QR produktu

Tagi:

Jedna tuba na jedno czyszczenie (kocioł około 30kW). Sposób użycia jest bardzo prosty. Tubę z zawartością umieszczana się jest w rozgrzanym kotle lub pracującym na około 1 godz.

Sposób użycia:
Metoda wprowadzenia FIRE WS "FERDOM"® zależy od typu kotła i dostępu do komory spalania. Generalnie najważniejszym warunkiem jest aby temperatura w komorze wynosiła min 350oC lub powierzchnia wymiennika ciepła miała min 850oC.
Jeżeli jest to możliwe należy preparat wprowadzić do paleniska podczas pracy kotła. Zasadą jest, że kocioł powinien pracować godzinę przed i po wprowadzeniu preparatu.

Zalety:
Tradycyjny, mechaniczny system czyszczenia nigdy nie dawał zbyt dobrych rezultatów, a oprócz tego był długotrwały i kłopotliwy. Teraz wystarczy wrzucić FIRE WS "FERDOM"®  do kotła, odpalić go, poczekać a pozostałości nagaru i sadzy wyczyścić np. odkurzaczem.


Zasada działania:

Produkty FIRE WS "FERDOM"® są przystosowane do użytku w pracy kotła “on-line” eliminując potrzebę wyłączania kotła. Działa poprzez generowanie dużych ilości utleniających gazów, które przepływając przez szczeliny wymiennika wchodzą w reakcję chemiczną powstawania tlenu w obecności katalizatora. Preparat redukuje temperaturę zapłonu nie spalonego węgla w osadach do poziomu, w którym może być łatwo wypalony, tworząc mikroporowatą strukturę osadu, który staje się bardzo kruchy i łatwo usuwalny poprzez ruchy gazów.
FIRE WS "FERDOM"® posiadają skomplikowaną strukturę zasadowych nitratów, gazów pędnych i katalizatorów w zbalansowanej formie ilości i rozmiaru. Produkt jest w formie drobnego proszku, którego cząsteczki są porywane przez spaliny i łatwo docierają do wszystkich nawet trudnodostępnych miejsc w wymienniku.
Produkt wymaga min temp. 350oC do prawidłowego działania, przy tej temperaturze zmienia się z proszku w delikatną parę. Aby reakcja chemiczna przebiegła w miejscach najbardziej niedostępnych oba składniki utleniacze i katalizator muszą być tam dostarczone. Jest to osiągnięte przez gazy pędne, które wspomagają działanie prądu spalin. Reakcje zachodzące są w wysokim stopniu skomplikowane i powstaje wiele pośrednich produktów. Częścią tej reakcji jest tworzenie ”gniazd procesów” na powierzchni osadów. “Gniazda” te inicjują reakcje na powierzchni i w osadach, które w sposób fizyczny i mechaniczny rozbijają osady i więź pomiędzy osadem i metalem wymiennika.
Skutkiem tej reakcji jest powstanie małych cząsteczek i granulek niepalnych materiałów łatwych do usunięcia przez wymiecenie lub wydmuchanie. Wypalanie części palnych tych osadów następuje całkowicie tworząc dwutlenek węgla z niewielką ilością pary wodnej
i dwutlenek siarki, które są usuwane ze spalinami. Zasady obecne w produkcie neutralizują dwutlenek i trójtlenek siarki w obecności wody tworząc pożądaną cienką ochronną powłokę na wymienniku ciepła.

Dane techniczne:
Kompozycja utleniaczy i katalizatorów: azotanów potasu <77% i azotanów sodu<6%
Postać: Proszek szaro-zielony
Ciężar właściwy: 1,15
Rozpuszczalność w wodzie: 94%
Temp topnienia: 330oC
Opakowanie:  FIRE WS "FERDOM"® TUBA 125 GRAM
Uwaga: produkt oznaczony jako łatwopalny i utleniający.


Źródło: Britex

dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Cena brutto:

41,82 PLN za szt.
szt.
1 szt.

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzałka
tel.: 221001155
msk(at)structum.pl

Zobacz więcej produktów z kategorii: Utrzymanie instalacji CO, Czyszczenie palenisk kotłów

Inni kupowali

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter