FIRE WS wypalacz sadzy

Wersja do druku Poleć znajomemu
wypalacz sadzy w kominach i piecach CO

Wypalacz sadzy (katalizator) do domowych kotłów olejowych, gazowych i nadmuchowych. Ułatwia czyszczenie kominów i pieców z sadzy. Zwiększa stopień przekazywania ciepła, usuwa osady niszczące.

Podstawowe cechy

Producent: Britex
Symbol: fws2
Opakowanie: 350 gram
Jednostka: szt.
Cena hurtowa ponad: 20 szt.
Minimalne zamówienie: 10 szt.
Specjalizacja: wypalanie sadzy, czyszczenie kotłów, czyszczenie instalacji CO, konserwacja, katalizator - czyszczenie sadzy
Rozwiązywane problemy: sadza w kominie, odkładanie sadzy w piecach i kominach
Zastosowanie: konserwacja instalacji CO
Kod QR produktu

Tagi:

Sposób użycia jest bardzo prosty. Proszek umieszczana jest w kotle rozgrzanym lub pracującym na około 1 godz.

Zalety:
Tradycyjny, mechaniczny system czyszczenia nigdy nie dawał zbyt dobrych rezultatów, a oprócz tego był długotrwały i kłopotliwy. Teraz wystarczy wrzucić FIRE WS "FERDOM"® do kotła, odpalić go, poczekać aż pozostałości nagaru i sadzy wystygną i opadną, a następnie wyczyścić np. odkurzaczem.

Sposób użycia:
Metoda wprowadzenia FIRE WS "FERDOM"® zależy od typu kotła i dostępu do komory spalania. Generalnie najważniejszym warunkiem jest aby temperatura w komorze wynosiła min 350oC lub powierzchnia wymiennika ciepła miała min 850oC.
Jeżeli jest to możliwe należy preparat wprowadzić do paleniska podczas pracy kotła. Zasadą jest, że kocioł powinien pracować godzinę przed i po wprowadzeniu preparatu.

Zasada działania:
Produkt FIRE WS "FERDOM"® jest przystosowany do użytku z kotłami w trybie “on-line”, eliminując potrzebę wyłączania kotła. Działa poprzez generowanie dużych ilości utleniających gazów, które przepływając przez szczeliny wymiennika wchodzą w reakcję chemiczną powstawania tlenu w obecności katalizatora. Preparat redukuje temperaturę zapłonu nie spalonego węgla w osadach do poziomu, w którym może być łatwo wypalony, tworząc mikroporowatą strukturę osadu, który staje sie bardzo kruchy i łatwo usuwalny poprzez ruchy gazów.
FIRE WS "FERDOM"® posiadają skomplikowaną strukturę zasadowych nitratów, gazów pędnych i katalizatorów w zbalansowanej formie ilości i rozmiaru. Produkt jest w formie drobnego proszku, którego cząsteczki są porywane przez spaliny i łatwo docierają do wszystkich nawet trudnodostępnych miejsc w wymienniku.
Produkt wymaga min temp. 350oC do prawidłowego działania, przy tej temperaturze zmienia się z proszku w delikatną parę. Aby reakcja chemiczna przebiegła w miejscach najbardziej niedostępnych oba składniki utleniacze i katalizator muszą być tam dostarczone. Jest to osiągnięte przez gazy pędne, które wspomagają działanie prądu spalin. Reakcje zachodzące są w wysokim stopniu skomplikowane i powstaje wiele pośrednich produktów. Częścią tej reakcji jest tworzenie ”gniazd procesów” na powierzchni osadów. “Gniazda” te inicjują reakcje na powierzchni i w osadach, które w sposób fizyczny i mechaniczny rozbijają osady i więź pomiędzy osadem i metalem wymiennika.
Skutkiem tej reakcji jest powstanie małych cząsteczek i granulek niepalnych materiałów łatwych do usunięcia przez wymiecenie lub wydmuchanie. Wypalanie części palnych tych osadów następuje całkowicie tworząc dwutlenek węgla z niewielką ilością pary wodnej i dwutlenek siarki, które są usuwane ze spalinami. Zasady obecne w produkcie neutralizują dwutlenek i trójtlenek siarki w obecności wody tworząc pożądaną cienką ochronną powłokę na wymienniku ciepła.

Typy zanieczyszczeń:
Osady powstałe w procesie spalania w kotłach tworzą się na dwa sposoby:
1) Niekompletne spalenie węgla, siarki i ich kompleksowych związków w paliwie.
2) Przez korozję materiału kotła wywołana pewnymi produktami spalania.

Osady w kotle zawierające węgiel (i wysokiej wagi molekularnej cząsteczki bogate w węgiel) razem z nieorganicznymi materiałami, siarczkami i tlenkami, tworzą korozyjne produkty spalania. Produkty te same w sobie są stosunkowo obojętne i tworzą twardą powłokę na wymiennikach ciepła. Przywieranie tych osadów do powierzchni metalu jest tak mocne, że typowe mechaniczne metody czyszczenia nie dają właściwych rezultatów. W wypadku miejsc niedostępnych jedyną drogą wyczyszczenia kotła było jego rozebranie co nie zawsze było możliwe. Aby usunąć te osady mechanicznie kocioł powinien być wyłączony i ostudzony co wiąże się z przerwami w dostawie ciepła lub ciepłej wody.

Dane techniczne:
Kompozycja utleniaczy i katalizatorów: azotanów potasu <77% i azotanów sodu<6%
Postać: Proszek szaro-zielony
Ciężar właściwy: 1,15
Rozpuszczalność w wodzie: 94%
Temp topnienia: 330oC
Opakowania: FIRE WS "FERDOM"® Pojemnik 350 gram
Uwaga: produkt oznaczony jako łatwopalny i utleniający.

Źródło: Britex

Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko *
telefon *
e-mail
akceptuję politykę prywatności *

polityka prywatności

dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Cena brutto:

73,80 PLN za szt.
szt.
1 szt.

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzałka
tel.: 221001155
msk(at)structum.pl

Zobacz więcej produktów z kategorii: Utrzymanie instalacji CO, Czyszczenie palenisk kotłów

Inni kupowali

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter