DS-15 (SUPERFLOC) 1 litr/dm3

Wersja do druku Poleć znajomemu

ŚRODEK CZYSZCZĄCY DO INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA, CHŁODNICTWA I KLIMATYZACJI.

Podstawowe cechy

Kod QR produktu

Tagi:

- Usuwa szlam i płynne zanieczyszczenia,  niewielkie  osady  itp.

- Neutralizuje czynniki korozyjne w nowych systemach: luty, topniki, oleje.

- Skuteczny i Łatwy w zastosowaniu.

- Polecany przez czołowych producentów  kotłów  i  armatury.

- Ekologiczny- bezkwasowy.

- Do instalacji z różnych materiałów, zawiera inhibitory chroniące metale podczas  czyszczenia.

- Czyszczenie: 1 litr/dm3 na 50 litrów/dm3 wody (2%). Wstępne czyszczenie/neutralizacja: 1 litr/dm3

na 100 litrów/dm3 wody  (1%).

Dane techniczne:

Składnik czynny: Benzotriazol

Postać: płyn

zapach: Lekko wyczuwalny

Kolor: lekko żółtawo-mleczny                         

Odczyn preparatu: 7-7,5 pH

Odczyn roztworu: 1% 7,5-7,8 pH

Ciężar właściwy:   1,20 @ 20oC

Zalecane stężenie: 1% do 2%

Opakowania: DS-15 (SUPERFLOC) "FERDOM"® 1 litr/dm3

Opinia: COBRTI “INSTAL” No: NMT/1923/96

PZH-197B/93

Uwaga - Nie zalicza się do substancji szkodliwych.

Łagodny środek czyszczący
oparty na fosforanach, środkach powierzchniowo czynnych i środkach dyspersyjnych jest przeznaczony do płukania i czyszczenia:

a) nowych instalacji C.O. przed oddaniem ich do eksploatacji.

b) starych instalacji wodnych - do usuwania luźnych substancji; takich jak szlam i zanieczyszczenia będące ubocznym produktem korozji z minimalnym ryzykiem wystąpieniem przecieków.

Jedno zastosowanie powinno usunąć ok. 50 do 80% luźnych zanieczyszczeń (ilość zależna od typu zanieczyszczeń oraz stężenia 1% lub 2%) oraz niewielką ilość kamienia (osadu). DS-15 (SUPERFLOC) "FERDOM"® jest preparatem nie kwasowym.

Czyszczenie instalacji polega na utrzymaniu cyrkulacji przez 7 dni w warunkach normalnej pracy albo przez 48 godz. utrzymując stałą temp 700C. Przy oddzielnym czyszczeniu kotła gorący roztwór (ok 700C) powinien cyrkulować przez 24 godz.

Czyszczenie domowych instalacji C.O.

Produkt zalecany jest do czyszczenia i przystosowaniem (płukaniem) nowych instalacji przed oddaniem do użytku. Neutralizuje i usuwa topniki, tłuszcze, którymi zabezpieczane są nowe elementy instalacji, oraz pył i kurz, których nie można uniknąć w czasie montażu instalacji.

DS-15 (SUPERFLOC) "FERDOM"®  jest również szczególnie przydatny do czyszczenia starych instalacji, gdyż nie wchodzi w reakcję z samymi metalami lub plastikami, z których wykonana jest instalacja eliminując ryzyko przecieku. Zawiera inhibitory chroniące wszystkie metale i materiały stosowane powszechnie w instalacjach grzewczych.

Czyszczenie polega na chemicznych reakcjach redukcji, kiedy te procesy zakończą się DS-15 (SUPERFLOC) "FERDOM"® staje się inhibitorem. Dlatego czas czyszczenia jest podany z dużą tolerancją. Pozostawienie środka na czas dłuższy nie spowoduje uszkodzeń instalacji.

Operację czyszczenia można powtórzyć w razie potrzeby. Stosowanie DS-15 (SUPERFLOC) "FERDOM"®  nie wymaga odłączenia kotła ani grzejników, wskazane jest użycie kotła do podgrzania kąpieli czyszczącej, lecz istnieje także możliwość prowadzenia procesu czyszczenia bez włączonego kotła, lecz przez dłuższy czas np. 3-4 tygodnie.

DS-15 (SUPERFLOC) "FERDOM"® instalacje duże i przemysłowe C.O.


1)   Zalecane stężenie preparatu 1% do  2% (1 do 2 litr/dm3 na 100 litrów/dm3 wody) w zależności  od stopnia zanieczyszczenia instalacji (instalacja nowa / instalacja istniejąca). Preparat należy wprowadzić bezpośrednio do instalacji. Stężenia nie są krytyczne.

2)   Aby uzyskać optymalny rezultat, przed rozpoczęciem czyszczenia opróżnić instalacje z wody i przepłukać ją zimną wodą.

3)   Należy przygotować instalację do czyszczenia. Otworzyć na pełny przepływ wszystkie zawory w instalacji, łącznie ze sterownikami i zaworami termostatycznymi oraz automatycznymi zaworami regulującymi. Muszą być ustawione tak, aby żadna część obiegu nie została odłączona w czasie czyszczenia.

4)      Odpowietrzniki w lokalach mieszkalnych powinny posiadać możliwość ich zamknięcia w celu uniknięcia wydostawania się gazów lub wody podczas procesu czyszczenia.

5)  Odpowietrzniki na korytarzach i klatkach schodowych powinny zostać otwarte, a pomieszczenia te powinny być przewietrzane szczególnie w pierwszym etapie czyszczenia. Mogą nastąpić niewielkie wypływy wody.

6)  Wprowadzenie preparatu powinno nastąpić po całkowitym (częściowym) spuszczeniu wody

z systemu poprzez Dozownik, w systemie otwartym poprzez naczynie wzbiorcze lub przez miejsce w instalacji wybrane przez ekipę instalacyjną.

7)   Gdy czyści się chemicznie całą instalację konieczne jest częste odpowietrzanie wszystkich grzejników, aby przepływ był prawidłowy

i nastąpiło wypłukanie całego systemu.

8)   Proces czyszczenia przebiega szybciej i jest bardziej efektywny w wyższych temperaturach systemu C.O. musi być włączony (kocioł i pompa cyrkulacyjna) i pracować w zakresie normalnych temperatur.

9)   Przy temperaturze 70oC można skrócić czas czyszczenia systemu do ok. 48 godz.

10)   W wypadku, gdy nie możemy włączyć systemu/kotła podczas procesu czyszczenia np. w lecie

DS-15 (SUPERFLOC) "FERDOM"®  może przebywać w systemie ok. 1 miesiąca. Należy od czasu do czasu włączać pompę cyrkulacyjną. Gdy instalacja jest bardzo zanieczyszczona wskazane jest założenie Separatora  Zanieczyszczeń.

11) Proces czyszczenia powinien być kontrolowany i trwać odpowiednio długo (i ewentualnie być powtórzony) zgodnie z wynikami monitorowania procesu czyszczenia.

12) Następną czynnością jest całkowite opróżnienie instalacji i wypłukanie jej zimną wodą. Należy starannie wypłukać instalację, aż woda będzie klarowna. Wymaga to, co najmniej trzykrotnej wymiany wody. Wodę z roztworem  można spuszczać do kanalizacji lub do gruntu.

13) Zalecane jest sprawdzenie wyczyszczenia instalacji przy użyciu - Miernika TDS.
 
CZYSZCZENIE INNYCH INSTALACJI WODNYCH


Sposób czyszczenia innych instalacji zależy od ich typu - wskazane jest podgrzanie kąpieli czyszczącej dla szybszego działania preparatu i zastosowania wymuszonego obiegu zamkniętego. Większość zaleceń odnoszących się do instalacji C.O. można zastosować do czyszczenia pozostałych systemów.

Źródło: Britex

dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Cena brutto:

157,00 PLN za szt.
szt.
1 szt.

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzałka
tel.: 221001155
msk(at)structum.pl

Zobacz więcej produktów z kategorii: Utrzymanie instalacji CO, Środki czyszczące

Inni kupowali

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter