Czyszczenie separatorów ropopochodnych

Wersja do druku Poleć znajomemu

Czyszczenie separatorów ropopochodnych na terenie całej Polski - infolinia 814 608 814.

Czyszczenie separatorów ropopochodnych jest niezbędnym zabiegiem poprawnej eksploatacji separatora, który należy przeprowadzać regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta. Czyszczenie separatora pozwala usunąć gromadzące się w nim ropopochodne, które mogą przedostawać się do wód powierzchniowych i gruntowych, powodując ich zanieczyszczenie.

Czyszczenie separatorów ropopochodnych może być przeprowadzane ręcznie lub mechanicznie.

Czyszczenie ręczne

Czyszczenie ręczne polega na usunięciu ropopochodnych z separatora za pomocą ręcznych narzędzi, takich jak łopatki, szczotki lub odkurzacze przemysłowe. Czyszczenie ręczne jest zazwyczaj mniej kosztowne niż czyszczenie mechaniczne, ale jest również bardziej pracochłonne i czasochłonne.

Czyszczenie mechaniczne

Czyszczenie mechaniczne polega na użyciu specjalistycznych maszyn i urządzeń, które umożliwiają szybkie i skuteczne usunięcie ropopochodnych z separatora. Czyszczenie mechaniczne jest zazwyczaj bardziej kosztowne niż czyszczenie ręczne, ale jest również bardziej wydajne.

Metody czyszczenia separatorów ropopochodnych

Do czyszczenia separatorów ropopochodnych można stosować następujące metody:

Płukanie wodą pod ciśnieniem

Płukanie wodą pod ciśnieniem jest jedną z najpopularniejszych metod czyszczenia separatorów ropopochodnych. Metoda ta polega na zastosowaniu strumienia wody pod wysokim ciśnieniem, który powoduje rozbicie ropopochodnych i ich usunięcie z separatora.

Płukanie wodą i środkami chemicznymi

Płukanie wodą i środkami chemicznymi jest metodą, która pozwala na usunięcie bardziej opornych ropopochodnych. Metoda ta polega na zastosowaniu strumienia wody pod wysokim ciśnieniem, który miesza się ze środkami chemicznymi, tworząc pianę. Piana ta powoduje rozbicie ropopochodnych i ich usunięcie z separatora.

Odsysanie

Odsysanie jest metodą, która pozwala na usunięcie ropopochodnych z separatora za pomocą specjalistycznych urządzeń ssących. Metoda ta jest zazwyczaj stosowana w przypadku separatorów, w których ropopochodne gromadzą się w postaci zawiesiny lub emulsji.

Wypompowywanie

Wypompowywanie jest metodą, która polega na usuwaniu ropopochodnych z separatora za pomocą pomp. Metoda ta jest zazwyczaj stosowana w przypadku separatorów, w których ropopochodne gromadzą się w postaci cieczy.

Częstotliwość czyszczenia separatorów ropopochodnych

Częstotliwość czyszczenia separatorów ropopochodnych zależy od ilości ścieków, które są przez nie przepływane, a także od rodzaju ropopochodnych, które mogą się w nich znajdować. Im więcej ścieków przepływa przez separator i im więcej ropopochodnych może się w nich znajdować, tym częściej należy separator czyścić.

Zgodnie z zaleceniami producentów, separatory ropopochodnych powinny być czyszczone co najmniej raz w roku. W przypadku separatorów, które są narażone na duże obciążenia, czyszczenie może być wymagane częściej.

Odpady z separatorów ropopochodnych

Odpady z separatorów ropopochodnych są uznawane za odpady niebezpieczne, dlatego też ich utylizacja jest kosztowna. Odpady z separatorów ropopochodnych powinny być zbierane i utylizowane przez wyspecjalizowane firmy, które posiadają odpowiednie zezwolenia.

  • Cena czyszczenia separatora obejmuje koszt odbioru odpadów. Usługa jest zgodna z BDO.

 

Cena czyszczenia separatorów ropopochodnych

Cena czyszczenia separatora ropochodnych ustalna jest indywidualnie. Zapytaj nas o wycenę kosztu czyszczenia separatora ropoochodnych w Twojej lokalizacji.

cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Zapytaj o cenę

usługa
1 usługa
Czyszczenie i przegląd separatorów tłuszczu i substancji ropopochodnych

Usługa czyszczenia separatora tłuszczu w instalacji klienta - realizacja usługi na terenie całej Polski. Poprawna eksploatacja separatora ropopochodnych wymaga okresowych przeglądów i czyszczenia separatorów. W ramach usługi następuje odbiór odpadów z separatora.

Prawo budowlane nakłada obowiązek montażu i przeglądów separatora, który spoczywa spoczywa na użytkowniku, bądź zarządcy obiektu budowlanego na którym znajduje się instalacja służąca ochronie środowiska. Na mocy ustawy o odpadach wytwórcą odpadów nie jest nie użytkownik ale firma czyszcząca separatory bądź zgodny z BDO, zapytaj nas o cenę czyszczenia Twojego separtora tłuszczu.

 

Podstawowe cechy

Symbol: czyszczenie_separatora
Jednostka: usługa
Specjalizacja: usuwanie złogów tłuszczu z separatora, czyszczenie i dezynfekcja, czyszczenie separatora ropopochodnych

Sytuacje stosowania

Serwis separatorów - usługa realizowana na terenie całej Polski i większych miast - Poznań, Kraków, Warszawa, Katowice

Kod QR produktu

Tagi:

Oceń

średnia ocena: 4.5

liczba ocen: 2

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter