Chemia do oczyszczalni ścieków

Środki chemiczne są często stosowane w procesie oczyszczania ścieków w celu poprawy jakości wody i usunięcia niepożądanych zanieczyszczeń. Poniżej przedstawione są niektóre z najczęściej stosowanych środków chemicznych:

  1. Koagulanty - są to związki chemiczne, które pomagają zlepiać zanieczyszczenia w większe cząstki, aby łatwiej je było usunąć. Najczęściej stosowane koagulanty to siarczan glinu, siarczan żelaza lub chlorek glinu.

  2. Flokulanty - te środki chemiczne pomagają wytwarzać floki, czyli aglomeraty zanieczyszczeń, które łatwiej można wytrącić z wody. Najczęściej stosowanym flokulantem jest polielektrolit.

  3. Utleniacze - to związki chemiczne, które pomagają rozkładać zanieczyszczenia organiczne w procesie utleniania. Najczęściej stosowanym utleniaczem jest nadtlenek wodoru.

  4. Adsorbenty - są to materiały, które pomagają usunąć z wody zanieczyszczenia poprzez absorpcję lub adsorpcję. Najczęściej stosowanymi adsorbentami są węgiel aktywny, piaski zeolitowe i żywice jonowymienne.

  5. Bakterie i enzymy - te środki chemiczne są stosowane do biologicznego oczyszczania ścieków. Bakterie i enzymy rozkładają zanieczyszczenia organiczne w procesie biodegradacji.

Ważne jest, aby stosować środki chemiczne zgodnie z zaleceniami producenta i normami bezpieczeństwa, ponieważ nieprawidłowe użycie może prowadzić do poważnych zagrożeń dla środowiska i zdrowia ludzkiego.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
MAXURETHANEMAXURETHANEDrizorolitrZapytaj o cenę
SUPERFLOC seria C-SUPERFLOC seria C-produkt polskikgZapytaj o cenę
Sikaflex 252 klej poliuretanowy 600 mlSikaflex 252 klej poliuretanowy 600 mlSikaszt.Zapytaj o cenę
Biopreparat Bio7 EntretienBiopreparat Bio7 Entretienprodukt polskiZapytaj o cenę
KOAGULANT GLINOWY PAX 25KOAGULANT GLINOWY PAX 25produkt polskikgZapytaj o cenę
Sikaflex 252 klej poliuretanowySikaflex 252 klej poliuretanowySikaszt.Zapytaj o cenę
Preparat Tabletki Biologiczne do szambPreparat Tabletki Biologiczne do szambprodukt polskiZapytaj o cenę
KOAGULANT GLINOWY PAX 14KOAGULANT GLINOWY PAX 14produkt polskikgZapytaj o cenę
 Neutralizator zapachu OdorGone koncentrat przemysłowy Neutralizator zapachu OdorGone koncentrat przemysłowyprodukt importowanylitrZapytaj o cenę
Preparat Biosanit do szambPreparat Biosanit do szambprodukt polskiZapytaj o cenę
 1  2  3  4  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter