Problem z osadem kamienia kotłowego w domu

Wersja do druku Poleć znajomemu

Jeśli narzekasz na pojawianie się beżowo-białej twardej powłoki wokół wylewek kranów, słuchawki prysznicowej, szybie kabiny prysznicowej oraz we wnętrzu czajnika, to przyczyną jest twarda woda.

Woda tworzy w określonych warunkach kamień kotłowy, czyli twardy osad. Kamień kotłowy jest trudny do usunięcia i tworzy trwałe zabrudzenia powierzchni, ponadto powoduje utrudniony przepływ energii cieplnej, co skutkuje awariami i skróceniem żywotności pralki, zmywarki, kotła C.O. i grzałki zanurzeniowej.

Osad o grubości 1mm zwiększa koszty zużywanej energii o 10 procent z powodu izolacji termicznej !!!

HydroFLOW HS38 i S38 oraz HydroFLOW HS40 to PROSTE, SKUTECZNE i TRWAŁE rozwiązanie twoich problemów, których przyczyną jest twarda woda.

Instalacja Hydropath HS38

hydropathhs38.jpg

Technologia Hydropath to najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie stosowane w zapobieganiu i usuwaniu osadu kamienia kotłowego.

W przypadku używania w układach hydraulicznych, wymiennikach ciepła, układach wytwarzania pary i wielu innych, wody zawierającej minerały i związki wapnia oraz magnezu pojawia się twardy osad. Osad, który powoduje poważne komplikacje w trakcie użytkowania i eksploatacji systemów oraz urządzeń.

technologiahydropath.jpg

 Zalety technologii:
•    nie zmienia składu chemicznego wody
•    nie zmienia pH
•    zapobiega wytrącaniu sie węglanu wapnia (CaCO3).
•    pracuje w dowolnym zakresie temperatur
•    działa w wodzie o dowolnej twardości
•    nie wymaga serwisowania

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ INNE ROZWIĄZANIA NA OSADY W KOTLE - środki chemiczne do C.O.

kamienkotlowy.jpg       Kamień kotłowy na grzałce

Kamień kotłowy zmniejsza drastycznie wymianę ciepła, ogranicza efektywny przekrój rur, powoduje utrudnienia działania zaworów, zarasta układy filtrujące, pogarsza sprawność aparatury pomiarowej, doprowadza do częstych awarii i szybszego zużycia urządzeń.

Usuwanie kamienia kotłowego wymagało dotychczas wyłączenia całej lub części instalacji z eksploatacji. Stosowano czyszczenie mechaniczne i chemiczne, a w przypadku trudno dostępnych miejsc, konieczne było stosowanie bardzo silnych środków chemicznych, wpływających na trwałość instalacji.

W technologii Hydropath sygnał fali elektrycznej o częstotliwości około 150 kHz, rozchodząc się w sieci wodnej, powoduje trwałe zabezpieczenie jej przed pojawianiem się osadów kamnienia kotłowego oraz usuwa już istniejący osad.

Sygnał emitowany przez zamontowane na zewnątrz rury urządzenie jest przenoszony przez wodę i działa na setki merów przez 24 godziny na dobę.

Działanie sygnału nie zmienia składu chemicznego wody i jest nieszkodliwe dla środowiska naturalnego oraz człowieka.

skutkikamieniakotlowego.jpg     Skutki kamienia kotłowego

Twarde osady kamienia kotłowego, na skutek działania zjawisk fizykochemicznych, w tym absorbcji węglanu wapnia z osadów za pośrednictwem, powstałego z dwutlenku węgla i wody, kwasu węglowego, ulegają stopniowej erozji i wypłukiwaniu.


Okres usuwania osadów, zależy od ich grubości, składu chemicznego i wydajności przepływu wody.
Stosowanie technologii Hydropath w pełni zastępuje stosowanie związków chemicznych oraz antyskalantów.

Źródło: Hydropath

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ INNE ROZWIĄZANIA NA OSADY W KOTLE- środki chemiczne do C.O.

Dodaj do Facebook

Oceniać mogą tylko zalogowani użytkownicy

Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter